NapiÚj – Sport – Djokovics tornagyőzelemmel tért vissza Ausztráliába

Home / Single Blog

NapiÚj – Sporttevékenység – Djokovics tornagyőzelemmel tért újra Ausztráliába

A viadal vasárnapi döntőjében a világranglistán 33. pozícionált amerikai Sebastian Korda {volt} azon belül egykori világelső, jelen pillanatban valójában 5. szerb klasszis ellenfele.

Azon belül egy-egy bréket hozó első játszma a rövidítésben dőlt el, és Korda tett szert szettelőnyre. {A második} játszma végkifejletében a yank 6:5-ös előnyét követően brék-, illetve mérkőzéslabdához jutott, azonban azt szerb riválisa hárította, ami után a rövidítésben egyenlített.

A harmadik szettben egyetlen brék bizonyult döntőnek, Djokovics 5:4-es vezetését követően vette el Korda adogatójátékát.

A mérkőzés 3 óra 9 percig tartott.

A 35 éves Djokovics karrierje 92. ATP-tornagyőzelmét aratta.

Azon belül adelaide-i esemény azon belül Australian Open lényeges felvezetőjének függ. Djokovics tavaly – miként aztán azon belül AusOpenen –, azon belül oltatlansága van azért nem kellene indulhatott a tornán. Mostanra azonban azon belül ausztráliai beutazási irányelvek továbbileg is változtak, ilyen módra nemcsak ott talán a kontinensen, de járulékosan azon belül 12 hónap első Grand Slam-tornájának lényeges esélyese továbbileg is egyben.

TENISZ, ATP ADELAIDE (642,7 1000-es zöldhátú összdíjazás)
Konkrét személy, lényeges
Djokovics (szerb, 1.)–Korda (amerikai) 6:7 (8–10), 7:6 (7–3), 6:4

(MTI/NapiÚj)

(Borítókép: A győztes szerb Novak Djokovic ünnepel a bajnoki trófeával miután 6:7 7:6 6:4 arányban győzött a yank Sebastian Korda felé azon belül adelaide-i tenisztorna férfi egyesének döntőjében 2023. január 8-án. Kép: MTI/AP/Kelly Barnes)