NapiÚj – Sport – Dzsabőr későn ébredt, Swiatek a US Open női bajnoka

Home / Single Blog

NapiÚj – Sporttevékenység – Dzsabőr későn ébredt, Swiatek a US Open nőies bajnoka

A harmadik Grand Slam-trófeájára hajtó lengyel kiválóság a 4 {között} a fehérorosz Arina Szabalenkát verte 3:6, 6:1, 6:4-re, miközben Dzsabőr azon belül előzőleg sorozatban 13 győzelemnél tartó Caroline Garciát győzte egészen lefelé 6:1, 6:háromra – számolt jobbra a Magyar Távirati Munkahely.

A 21 éves Swiatek idei második GS-döntőjére készülhetett, legutóbb a Roland Garroson szerepelt a fináléban, {ahol} 2020 után másodszor diadalmaskodott. Hét esztendővel idősebb riválisa nemrég Wimbledonban jutott döntőbe, ám alulmaradt a kazah Jelena Ribakinával ellen. New York-i sikerével történelmet írhatott volna, mivel ő lehet volna az elsődleges afrikai és az elsődleges arab GS-bajnok.

A tavasszal 37 meccsen alakított veretlen Swiatek 2014 óta az elsődleges lehet Serena Williams után, aki egyben idényben hét tornagyőzelmet arat, s ugyancsak 2014 óta ő {volt} az elsődleges világranglista-vezető, aki bejut a US Open döntőjébe. Előzőleg szintén Serena Williams {volt} olyan helyzetben van intézkedni. Swiatek imponáló statisztikával büszkélkedhetett a döntőkben, ugyanis miután 2019-ben elbukta első fináléját Luganóban, a maradék kilencet sorra megnyerte úgy, hogy ezek során egyetlen szettet sem veszített.

Hoz vezet kettejük egymástól elleni mérlegét illeti, 2019 óta négyszer csaptak össze, és döntetlenre álltak, legutóbb májusban, a római fináléban küzdöttek meg, {akkor} a varsói résztvevő kapott 6:2, 6:2-re. Munkás a megfelelő irányba haladva 1-1 {volt} azon belül egymástól elleni mutatójuk.

Azon belül már a szombati csúcstalálkozó korábban mint bizonyosodni {volt}, hogy Swiatek {marad} a WTA-rangsor élén, a vannak ötödik Dzsabőr pedig hétfőn visszatér a karriercsúcsot jelentő második helyre. Ők ketten {voltak} alig van képesek idén arra, hogy két GS-fináléba jussanak aktivál.

Azon belül {eddig} New Yorkban mindössze egyben szettet vesztő tunéziai hihetetlenül idegesen kezdett, és az elsődleges három gémben egész alig van két labdamenetet tudott nyerni. A tunéziai 3:0-nál „érkezett meg” a mérkőzésbe, kezdődött szórni a nyerőket, visszabrékelt, egyenlíteni viszont nem lesz tudott. Swiatek 3:2 után még egyszer lendületbe jött ide, és retten óra elteltével szettelőnybe került.

A folytatásban továbbá a lengyel akarata érvényesült, Dzsabőrnek alig van felvillanásai {voltak}, a döntő fontosságú lehet pontokból egyet sem tudott hozni. Még egyszer 3:0 állt azon belül eredményjelzőn, aztán azon belül afrikai megint 3:2-re felzárkózott, ami után a játszma negyedik brékje révén 4:4-nél utolérte Swiateket.

Ekkor azonban mindhárom bréklabdáját elpuskázta…

Ami után 5:6-nál mérkőzéslabdát hárított. A rövidítésben továbbá egymástól hibáiból éltek, aztán a hajrát a lengyel bírta egyben néhány perc jobban, aki megtalálod magad 1 óra 51 {perc} elteltével ünnepelhetett.

Azon belül immár háromszoros Grand Slam-bajnok Swiatek pályafutása 10. trófeája mellé 2,6 millió {dollárt} (1 milliárd forint) vásárolt – írta azon belül MTI.